SON YAZILAR:

İlginç Tasarımlar

Saç

Kıyafet

25 Kasım 2015 Çarşamba

Gazete Kağıdından El Yapımı Sepet Nasıl Yapılır?

El yapımı ürünlerin satın alınan birçok üründen daha güzel tasarımlar olduğu bir gerçek. Üstelik el yapımı eşyalar geri dönüşüme katkı sağlamalarıyla hem çevre hem de kullanıcı dostudur. Bu sayede yüksek ücretler ödeyeceğiniz birçok ürünü kendiniz yapabilir, üstelik maddi bir nesneye manevi değerler yükleyebilirsiniz. Örneğin biradan sizlere anlatacağımız el yapımı sepeti sevgililer gününde sevgilinize, eşinize ya da bir arkadaşınızın doğum gününde hediye olarak verebilirsiniz. Bu sepeti kendi ellerinizle onun için yaptığınızı söylemeniz sanırım tonlarca para dökerek aldığınız bir hediyeden daha kıymetlidir. En azından birçoğumuz için. Ya da güzel tasarımları ve el işi ürünleri seven bizler için.

Yapımını anlatacağımız ürün gazete kağıdından yapılmış el yapımı bir sepet. Gazete kağıdından yapılmış deyince küçümsemeyin; zira sonucu gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.


El yapımı sepet genellikle özel esnek ağaç dalları ya da sazlıklardan yapılıyor olsa da gazete kağıdının da bir ağaç ürünü olduğunu hesaba katarsak sanırım bu malzemeden bir sepet yapmak uçuk kaçık bir şey olmasa gerek.

Gazete kağıdından el yapımı sepet yapabilmemiz için ihtiyacımız olan malzemeler:

1) Gazete kağıtları
2) Makas
3) Yapıştırıcı
4) (İsteğe bağlı olarak) Boya

İşte bu kadar. Sadece bu malzemelerle aşağıda örneğini gördüğünüz bu güzel tasarıma sahip sepeti yapabileceksiniz:

Oldukça güzel bir tasarım öyle değil mi? Dilerseniz bu şekilde kullanabilir, dilerseniz boyayarak da kullanabilirsiniz. Nasıl yapıldığını, boyalı ve boyasız halinin nasıl olduğunu öğrenmek istiyorsanız videomuzu izlemelisiniz. Ben bu tür kendin yap ve geri dönüşüm projelerinin video anlatımlarını yabancı dille aratarak bulup sizlere sunuyorum. Zira daha farklı ve ilginç tasarımlar İngilizce olarak araştırıldığında daha güzel sonuçlar veriyor. Malum dünya üzerinde olduğu gibi sanal dünyada da geçerli dil İngilizce. Bu yüzden benim neredeyse bütün videolu anlatımlarım İngilizce'dir. Ancak bu sepetin yapımı İngilizce bir anlatım gerektirmiyor. Dolayısıyla sadece videoyu izleyerek, İngilizce bilmeseniz dahi, gazete kağıtlarından yapılmış el yapımı bu güzel sepeti yapabilirsiniz. Dilerseniz daha fazla sözü uzatmadan el yapımı sepetimizin nasıl yapıldığını anlatan videoya geçelim.

GAZETE KAĞIDINDAN EL YAPIMI SEPET NASIL YAPILIR?

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Güzel Tasarımlar