SON YAZILAR:

İlginç Tasarımlar

Saç

Kıyafet

12 Kasım 2015 Perşembe

Mandal Demirinden Kolye Yapımı

Bir meslek ve akademik çalışma alanı olan takı tasarımı birçok insan için hobi ya da boş vakitlerini değerlendirme yöntemidir. Kimileri de kendi yaptığı tasarımları kullanmaktan büyük keyif alır. "Kendin Yap Tasarımlar" olarak bilinen bu eserler bazen satın alınan birçok eşya ya da aksesuardan daha göz alıcı ve güzel olabiliyor.

Şimdi sizlere evde kolaylıkla yapabileceğiniz son derece kolay ve ilginç bir tasarımdan bahsedeceğiz: Mandal demirinden (yayından) kolye tasarımı. Bunun için ihtiyacımız olan tahta bir mandal ve bir adet pens... Ve tabii tasarım için kullanacağınız, kolye ucu yapmak için herhangi bir nesne... Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Peki bu ilginç ve kolay tasarım nası yapılır? İşte böyle:


Mandaldan Kolye Yapımı

Mandalın yay kısmı kullanıldı. Peki artan tahta kısmını nasıl değerlendireceğiz diye soruyorsanız aşağıdaki görsellere de bir göz atmak isteyebilirsiniz. Çünkü mandalın tahta kısımlarından şirin çerçeveler yapmak mümkün.

Mandaldan Çerçeve Yapımı

Mandaldan Çerçeve Yapımı

Mandaldan Çerçeve Yapımı

Ahşap mandallarla başka neler yapılabileceğini merak ediyorsanız AHŞAP MANDALLARLA NELER YAPILABİLİR? başlıklı konumuzu incelemenizi öneririz.
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Güzel Tasarımlar