SON YAZILAR:

İlginç Tasarımlar

Saç

Kıyafet

6 Aralık 2015 Pazar

Fon Kartonundan Noel Baba (Yılbaşı) Şapkası Yapımı

Noel Baba Şapkası Yapımı
2016 yılına girmemize sayılı günler kaldı. Yılbaşı için alışverişler de yapılmaya başlandı. 2016 yılbaşı yine dükkanların yavaş yavaş süslerle ve yeni yıla hazır konseptleriyle bezenmeye başladı. Yılbaşı için süs eşyası almak ya da evini yılbaşına uygun şekilde süslemek isteyen insanlar yılbaşı süsleri ve yeni yılın vazgeçilmezi noel baba şapkalarını satın almaya başladılar bile... Oysa 2016 yılbaşına kendi tasarladığınız süslerle az para harcayarak girebilirsiniz.

Yılbaşı ve yeni yıl eğlencelerinin vazgeçilmezi olan ve adeta yeni yıl ve yılbaşıyla özdeşleşen bazı nesneler vardır. Yılbaşı ağacı, kaynana dili ve noel baba şapkası... Ancak bu eşyaları satın almak bütçemizi epey sarsıyor. Özellikle yılbaşının en temel süs eşyası Noel Baba şapkaları... Noel Baba şapkaları davet ettiğiniz insanlarla veya ortamda bulunduğunuz kişi sayısına göre yeterli olmalıdır. Bunun için de fazla sayıda Noel Baba şapkası satın almanız gerekecektir. 

Peki sizlere kendi Noel Baba şapkanızı kendinizin yapabileceğini söylesek? Bu yazımızda sizlere çocuklar, özellikle kız çocukları için el yapımı Noel Baba şapkası yapımını anlatmaya çalışacağız.

İhtiyacımız olan malzemeler:

Makas, yapıştırıcı, bant, pamuk, taç, kırmızı fon kartonu ve pergel ya da yapacağımız şapkanın çapına uygun bir tabak.

Noel Baba Şapkası Yapımı
Öncelikle tabağı fon kartonunun üzerine koyarak kenarlarından çiziyor ve çizdiğimiz yerlerden kesiyoruz. Kestiğimiz yuvarlağı tam ortasından keserek iki parçaya ayırıyoruz. (Böylece iki adet şapkamız olacak.)

Noel Baba Şapkası Yapımı

Ardından tıpkı şekilde görüldüğü gibi yarım daireyi koni haline gelecek şekilde kıvırıp bantlıyoruz.

Noel Baba Şapkası Yapımı

Daha sonra alt kısmını pamuklarla çevreledikten sonra uç kısmına top gibi bir pamuk parçası yapıştırıyoruz.

Noel Baba Şapkası Yapımı

Son olarak tacımızı koniye yapıştırdığımızda kız çocukları için özel olarak tasarladığımız el yapımı Noel Baba şapkamız hazır hale geliyor.

Noel Baba Şapkası Yapımı

Not: 2016 yılbaşı için el yapımı süsler ve 2016 yılbaşı için özel el yapımı tasarımlarla alakalı konu paylaşımlarımız sürecektir. Takipte kalınız.
Güzel Tasarımlar YouTube Kanalı'na abone olarak yeni tasarım videolarımızdan haberdar olabilirsiniz.
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Güzel Tasarımlar