SON YAZILAR:

İlginç Tasarımlar

Saç

Kıyafet

26 Kasım 2016 Cumartesi

Kadınların Yüz Tiplerine Göre Saç Ayırma Yöntemleri

Kadınlarda Yüz Şekline Göre Saçları Ayırma Yöntemleri
Saç tasarımları yani saç modelleri kadınlar için daima bilmece olmuştur. Bayan saç modelleri araştıran birçok kadın çok beğendiği bir saç modelini dener ve bazen kendisine o kadar da yakışmadığını fark eder. İşte bu sorunun başlıca nedeni her saç modelinin her yüz tipine uygun olmadığıdır.

Bu senenin modası olarak belirlenen saç tasarımı, saçları ortadan ayırma modeli… Ancak dediğimiz gibi bu saç modeli maalesef her kadın için uygun değildir. Ne yapılmalı öyleyse? Elbette her yüz tipi için uygun olan saç ayırma yöntemleri var ve bu yazımızda sizlerle bu konuyu paylaşacağız.

Oval yüz şekline sahip olan kadınların bu konuda en şanslı hanımlar olduğunu söyleyebiliriz. Zira bayan saç modelleri içinde yer alan saçları ayırma modası için onların hiçbir yönteme ihtiyaçları yok. Oval yüz tipine sahip bayanlar saçlarını istedikleri gibi ayırabilirler. Hani “Ne giysem yakışır” diye bir tabir vardır ya, işte bu konuda da onlar “Saçlarını nasıl ayırırlarsa yakışır” 😎
Oval yüzlü hanımları bu konunun dışında tutarak diğer yüz tiplerine göre saçlar nasıl ayrılmalı? Örneğin yuvarlak yüzlü kadınlar, üçgen ya da kalp şekilli yüzlü kadınlar, uzun yüzlü kadınlar ve dörtgen yüzlü kadınlar saçlarını nasıl ayırmalı? İşte cevabı:

Yuvarlak Yüzlü Kadınlar Saçlarını Nasıl Ayırmalı?


Kadınlarda Yüz Şekline Göre Saçları Ayırma Yöntemleri
Yuvarlak yüzlü kadınlar için önerebileceğimiz bayan saç modeli, ortadan ayırma şeklindedir. Çünkü bu yöntemle saçlar yüzün üst kısmını kapatıp saklayacağı için çenenizin daha çok ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Ancak eğer iki taraftan ayırdığınız saçların yüzünüzün iki tarafını da kapatması hoşunuza gitmiyorsa ayrılan kısımlardan birini kulak arkasına alarak da bu saç modelini kullanabilirsiniz.

Uzun Yüzlü Kadınlar Saçlarını Nasıl Ayırmalı?


Kadınlarda Yüz Şekline Göre Saçları Ayırma Yöntemleri
Uzun yüzlü kadınlar için kesinlikle ama kesinlikle önermeyeceğimiz bir şey varsa o da saçlarının ortadan ikiye ayrılmasıdır. Uzun yüzlü kadınlar, yuvarlak yüzlü kadınların aksine asla saçlarını ortadan ikiye ayırmamalı ve bu saç tutamlarını yüzlerinin üzerine bırakmamalı. Bu durum yüzünüzün daha ince ve haddinden fazla uzun görünmesini sağladığı için saç modeli olarak uygulamamanız gereken bir saç ayırma yöntemidir. Genel olarak bu yüz tipine sahip kadınlar için genel saç ayırma modeli önerilmese de geriye doğru yatırılarak hafifçe ayrılan saçlarla saç ayırma modasına uygun bir saç modeli uygulayabilirsiniz. Hele ki düz saçlara sahip saç ayrımı yapan uzun yüzlü kadınlarda bu modelin pek de yakışmayacağını söylemek mümkün. Eğer dalgalı saçlara sahipseniz dediğimiz gibi saçlarınızı arkaya doğru hafifçe ayrılmış olarak kullanın. Ancak dediğimiz gibi, asla belirgin bir saç ayrımı olmamalı!

Dörtgen Yüzlü / Elmas Yüzlü Kadınlar Saçlarını Nasıl Ayırmalı?


Kadınlarda Yüz Şekline Göre Saçları Ayırma Yöntemleri
Bu yüze sahip kadınların ortak özelliği olan elmacık kemiklerinin çıkık olması, onlar için fevkalade bir avantaj meydana getirmektedir. Ortadan ayrılmış saçlar elmacık kemiklerine dökülüp uçları kıvrık şekilde kullanılmalı. Yani düz bir saç ayrımı değil uçları geriye doğru kıvrık saçlarla saçların yüze düşürülmesi mükemmel bir etki yaratacaktır. Saçları ayırma modası içindeki bu saç modeli diamond (elmas) yüzlü kadınların daha da seksi ve ateşli görünmelerini sağlar.

Kalp Şekilli (Heart) Yüzlü / Üçgen Yüzlü Kadınlar Saçlarını Nasıl Ayırmalı?


Kadınlarda Yüz Şekline Göre Saçları Ayırma Yöntemleri
Tam ortadan ayrılan saç modelini önermeyeceğimiz bir kadın tipi de üçgen yüzlü / kalp şekilli yüze sahip kadınlardır. Bu tür yüze sahip kadınların alın bölgeleri geniş ve çıkık olduğu için ön planda olan yüz bölgesi de orası olmaktadır. Peki bunun için ne yapılmalı? Saçları tam ortadan ayırmak yerine, sağdan ya da soldan ayrılan saçlarla alın bölgesinin kapatılmasıdır. Böylece hem saçlarınızla alın kısmını kapatmış olur hem de saç ayırma modasına uygun bir saç modelini kullanmış olursunuz.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Güzel Tasarımlar