SON YAZILAR:

İlginç Tasarımlar

Saç

Kıyafet

28 Kasım 2016 Pazartesi

Organik Yöntemlerle Saç Rengi Nasıl Açılır?

sac-rengi-nasil-acilir
Hanımların saçlarıyla ilgili en büyük sıkıntısı saç renklerini saçlarını yıpratmadan nasıl açacaklarıdır. Zira kimyasal madde içeren maddeler saçlarınıza zarar vermekte ve güçsüzleştirmektedir. Üstelik üst üste boyanan saçlar saçlarınızın yanmasına ve hatta dökülmelerine neden olabilir. Peki doğal yollarla saçlarınızın rengini açabilmek mümkün mü? Elbette... Hem de her evde bulunabilen, birçoğu mutfağınızda mevcut olan malzemelerle!..

Anlatacağımız tüm yöntemler organiktir ve asla saçınıza zarar vermezler. Hatta bu yazımızda anlattığımız birçok saç rengi açma yöntemi saçlarınıza ekstra hacim ve güç katacaktır. Ayrıca saç rengini açmalarının yanı sıra mat görünen saçlarınıza ışıltı verecek ve canlı görünmelerini sağlayacaktır.

sac-rengi-nasil-acilir

Peki organik yöntemlerle saç rengi nasıl açılır? Aslında bunun birkaç yolu var. Siz de bu saç rengi açma yöntemlerini deneyerek sizin saçınıza en uygun olan saç rengi açma yönteminde karar kılabilirsiniz. Hatta denediğiniz yöntemi bizlerle paylaşarak en etkili saç rengi açma yöntemini belirtebilirsiniz. Öyleyse sözü daha fazla uzatmadan doğal yollarla saç rengi nasıl açılır sırayla göz atalım.

Papatya Suyu ile Saç Rengi Nasıl Açılır?
sac-rengi-nasil-acilir
Papatya suyu ile saç rengi açma yöntemi bilinen en eski ve doğal saç rengi açma yöntemlerinden biridir. Tamamıyla organik olan bu yöntem için aktardan "kuru papatya" almanız gerekir. 2 su bardağı suya bir avuç kuru papatya koyduktan sonra (çay gibi) kaynatmaya başlayın. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta suyun rengidir. Suyun rengi sarı olduğunda kaynatma işlemini bitirin. Zira daha fazla kaynayarak turuncu rengi alan papatya suyu işinizi görmeyecektir. Daha sonra bu suyu soğuması ve dinlenmesi için bekletin. Soğuduktan sonra sprey şeklinde kullanabileceğiniz boş bir şişeye doldurun ve saçınızın her yerine sıkın. Daha sonra kesinlikle evin içinde kalmamanız gerekiyor. Zira saçınızın renginin açılabilmesi için papatya suyu sıktığınız saçlarınızın doğal güneş ışığı görnesi gerek. Havalar sıcakken dışarı çıkabilir, soğukken ise balkona çıkarak gün ışığından faydalanabilirsiniz. 1 saat boyunca saçlarınızı bu şekilde beklettikten sonra artık yıkayabilirsiniz. Kolay gelsin... 👧

Karbonat İle Saç Rengi Nasıl Açılır?
sac-rengi-nasil-acilir
Karbonat her evin mutfağında yer alan ve yer alması gereken elzem bir malzemedir. Karbonat yardımıyla saç renginizi açmak için banyo yaptıktan sonra saçlarınız ıslakken bir kaşık karbonatı saçlarınıza dökün ve saçınızın her yerine yedirin. 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra saçlarınızı kurutun. Gün ışığında doğal olarak kuruyan saçlarda saç renginizin daha etkili şekilde açıldığını göreceksiniz. Tabi kış günlerinde bunu yapmayın, saç renginizi açayım derken hasta olmayı istemezsiniz sanırım. Karbonat saç renginizi açtığı gibi yağlı saç derilerine karşı da oldukça faydalıdır. Yağlı saçlarda gözle görülür bir temizlik sağlar.

Bal ve Zeytinyağı ile Saç Rengi Nasıl Açılır?
sac-rengi-nasil-acilir
Saçı hem besleyen hem de rengini açan şahane bir yöntem de bal ve zeytinyağı ile saç rengi açma! Bir bardağın yarısına bal yarısına zeytinyağı doldurun. Ardından bu karışımı güzelce karıştırın. Saçınızın renginin açılmasını istediğiniz yerlere bu karışımı sürün. Bal ve zeytinyağı karışımının saçlarınıza iyice işlemesini sağlayın. Yarım saat bu şekilde bekledikten sonra artık saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saçları besleyici özelliğe sahip bal ve zeytinyağı karışımı tavsiye ettiğimiz saç rengi açma yöntemlerinden biridir. Saçınızın rengini birden açmaz ancak birkaç gün arayla uyguladığınızda hem saçlarınızın gözle görülür bir ışıltıya sahip olduğunu hem de renginin açıldığını görebilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Saç Rengi Nasıl Açılır?
sac-rengi-nasil-acilir
Duştayken saçlarınızı durulayacağınız suya yarım bardak elma sirkesi ilave edin. Saçlarınızı bu suyla güzelce durulayın. Daha hoş kokular elde etmek için ekstra kokular ekleyebilirsiniz. Saçtaki kepeklerden kurtulma konusunda da epey faydalı olan bu doğal saç rengi açma yöntemini düzenli olarak uyguladığınızda saç renginizin açıldığına şahit olabilirsiniz.

Limon ile Saç Rengi Nasıl Açılır?
sac-rengi-nasil-acilir
Limonları sıkarak bir bardak limon suyu elde edin. Elde edilen bu limon suyunu sprey şeklinde kullanabileceğiniz boş bir şişeye 1 lt su ilave ederek doldurun. Banyodan çıktıktan sonra nemli olan saçlarınıza bu karışımın tümünü sıkın. Ardından yine diğer yöntemlerin bazılarında olduğu gibi gün ışığına çıkmanız gerek. Eğer kış aylarındayken uygulayacaksanız balkondan, yaz aylarında uygulayacaksınız dışarı çıkıp 1-2 saat bekletirseniz, daha açık tonlara sahip saçlara sahip olabilirsiniz. Hem de %100 doğal yollarla...

C Vitamini Tabletleri ile Saç Rengi Nasıl Açılır?
sac-rengi-nasil-acilir
C vitamini doğal yollarla alındığında zaten saç besleyen ve kopmaları engelleyen bir göreve sahiptir. Ama amacımız saç rengi açmaksa 10 adet C vitamini tabletini ezip toz haline getiriyoruz. Ardından bu tozu kullandığımız şampuanın içine katıp güzelce karıştırıyoruz. Düzenli bir şekilde kullandığınız bu c vitaminli şampuan saçlarınıza gözle görülür bir canlılık katacak ve rengini açacaktır. Boyalı saçların rengini açma konusunda oldukça başarılı olan bu yöntem boyadığınız saçı tekrar boyamadan birkaç kat rengini açacaktır.

Tarçın ile Saç Rengi Nasıl Açılır?
sac-rengi-nasil-acilir
Her mutfağın olmazsa olmazı tarçın. Tatlılarınıza hoş bir koku ve tat veren vazgeçilmez bir mutfak malzemesi. Peki tarçın ile saç rengi açmak mümkün mü? Elbette... Eğer kullandığınız bir saç kremi varsa toz tarçını göz kararı ekleyerek karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza güzelce yedirin ve bone takın. Zira bu karışımın saçlarınıza nüfuz edebilmesi için gereken süre 10-12 saat... Yani yarım gün. Bu karışımı gece yapıp yatmanız tavsiye olunur. Böylece sabah olduğunda saçlarınızı yıkayabilir ve daha ışıltılı ve rengi açılmış saçlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınıza doğal bakım yapan bu yöntem sayesinde istediğiniz saç rengine kavuşabileceksiniz. Kolay gelsin... 👧
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Güzel Tasarımlar