SON YAZILAR:

İlginç Tasarımlar

Saç

Kıyafet

26 Kasım 2016 Cumartesi

Özel Günler İçin Kolay ve Pratik Saç Modelleri

pratik-sac-modelleri
Bir davete gideceksiniz ve kuaföre gidecek zamanınız yok. Ya da bir saç modeli için kuaföre yüksek ücretler ödemek istemiyorsunuz. İşte bu yazımızda sizler için birkaç adımda kolaylıkla yapabileceğiniz harika pratik saç modellerini derledik. Üstelik bu pratik saç modellerini çok kısa sürede gerçekleştirebilir ve kuaförden çıkmışçasına bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Saç aksesuarları kullanarak hızlı bir şekilde yapabileceğiniz 9 pratik saç modelleri ve yapılışları sizlerle!


Kolay Balerin Topuzu
pratik-sac-modelleri
Kolay saç modelleri nasıl yapılır diye merak eden hanımlar için ideal bir özel gün pratik saç modeli olan kolay balerin topuzu, 7 adımda gerçekleştirebileceğiniz oldukça sade ve hoş bir bayan saç modelidir. Kolay balerin topuzu yapılışı ise şöyle:

👧 Lastik toka yardımıyla saçı enseden sıkı bir şekilde topluyoruz.
👧 Tokayı bağladığımız kısım ile kafa arasında kalan saç bölgesinde parmağımızla bir boşluk açıyoruz.
👧 Toplanmış saçlarımızı bu boşluktan (üst kısımdan) geçiriyoruz.
👧 At kuyruğunu iki yandan çekerek iyice sıkılaştırıyoruz.
👧 Dolgun bir görüntü elde etmek için at kuyruğuna krepe atıyoruz.
👧 Hacimli ve dolgun hale gelen açımızı tekrar daha önce oluşturduğumuz boşluktan içeri göndererek sarıyoruz.
👧 Bozulmaması için bir toka yardımıyla sabitledikten sonra pratik saç modelimize kavuşuyoruz.

Dağınık Topuz Modeli
pratik-sac-modelleri
Şık ve sade bir görünüm arzu eden bayanların tercih edebileceği bu pratik saç modeli, özel günler için saç modelleri adına düşünebileceğiniz kolay ve pratik bir saç tasarımı. 5 adımda kolaylıkla yapabileceğin bu güzel saç modelinin yapılışı ise şöyle:

👧 Saçınızın ön kısmını dilerseniz soldan sağa, dilerseniz sağdan sola ayırarak ayırdığınız bu kısmı fön makinesi ya da saç düzleştirici yardımıyla düzleştirin.
👧 Ardından saçınızın alt kısmından maşa ile girerek kıvrık bir görünüm kazanmasını sağlıyoruz.
👧 Ayırdığınız saçın diğer kısmına krepe atın.
👧 Maşa ile şekillendirdiğimiz ilk kısım ile krepe atılan saçlarınızı kıvırarak burgu şeklinde birleştir.
👧 Saç spreyi sıkarak bu birleşimin bozulmamasını ve sabit durmasını sağlayın. (Not: Spreyi çok yakından sıkmamaya özen gösterin. Zira kaskatı bir saç modelinden ziyade doğal bir görünüm almasını istiyorsak spreyi mümkün olduğu kadar uzaktan sıkmalıyız.)

Örgü Topuz Modeli
pratik-sac-modelleri
Kolaylıkla yapabileceğiniz saç modelleri içinde örgülü saç modelleri de mevcut; enseden örgülü topuz modeli... Bu pratik saç modelinin yapılışı ise şöyle:

👧 Saçın arka kısmının sol tarafından iki tutam (Biri az biri çok) ayırın ve küçük lastik tokalarla dip kısmından toplayın.
👧 Sol taraftaki çoklu tutamı ikiye ayırın ve diğer ayırdığınız tutamla birlikte klasik saç örgüsü tekniğiyle örmeye başlayın.
👧 Saçı örerek sağ kulağın arkasına kadar getirin.
👧 Her üç tutam bir saçınızı sabitleyerek resimdeki şekle gelmesini sağlayın.
👧 Elde kalan tutamı normal saç örgüsü şeklinde örün.
👧 Yaptığınız örgünün alt kısmından zıt yönüne doğru sarın ve tel toka ile sabitleyin.

Saç Bandı İle Yarı Toplu Saç Modeli
pratik-sac-modelleri
Özel günler ve davetler için ideal olan bir başka saç modeli de saç bandı ile yapılan yarı toplu saç modeli... Birkaç adımda şık ve sade bir görünüme kavuşacağınız bu pratik saç modeli ve yapılışı ise şöyle:

👧 Saç bandını şekilde gördüğünüz gibi yerleştirin.
👧 Saçlarınızı sağ sol ve arka kısım olmak üzere üç parçaya ayırın. Arkadaki saçın uç kısmının biraz üzerinden lastik tokayla gevşek bir şekilde bağlayın.
👧 Saçı bohça modelinde kıvırarak saç bandının içinden geçirin.
👧 Sıkıştırılan parçayı tel toka yardımıyla tutturun.
👧 Sağ tarafa ayırdığınız saçı burgu şeklinde kıvırın.
👧 Kıvrılan bu saçı arkada toplanmış model üzerine sarın ve tel toka ile tutturun.
👧 Diğer kısmı da aynı şekilde topuzun üzerine tel toka yardımıyla tutturun. Ancak dilerseniz bir tarafta, dilerseniz iki tarafta da saçınızın bir iki tutamını serbest bırakırsanız daha doğal ve hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kolay Topuz Modeli
pratik-sac-modelleri
Rahatlıkla yapabileceğiniz şık bir topuz modeli daha... Pratik bir şekilde yapabileceğiniz bu saç modelinin yapılışı ise şöyle:

👧 Saçımızın dolgun görünmesi için krepe atıyoruz.
👧 Krepe attığımız saçlara çok az miktarda sprey sıkıyoruz.
👧 Saçın arka kısmından tüm saçı sağ tarafa doğru kıvırarak çekiyoruz.
👧 İçe doğru kuş yuvası denilen teknikle iç kısma doğru sarıyoruz.
👧 Sarılan kısımları sabitliyoruz ve kolay topuz saç modeli hazır.

Asi Örgülü Topuz Modeli
pratik-sac-modelleri
Saç örgüsü modelleri içinde nispeten daha pratik olan bir saç modeli de asi örgülü saç modeli... Diğerlerine göre biraz daha karışık olsa da elde edeceğiniz sonuç, özel günler için saç modelleri içinde hatrı sayılır bir konuma sahip. Sizi görenlerin bu saçı kendinizin yaptığına inandırmanız pek de kolay olmayacaktır. Asi örgülü saç modelinin yapılışı ise şöyle:

👧 Öncelikle saçlarınızın yan kısımlarından bir kısmını ayırarak bağlayın. Saçınızın arka kısmından ise daha kalın iki parçaya ayırarak bağlayın. Yani tüm saçı 2şerden 4 parçaya bölün.
👧 Saçınızın arka kısmındaki iki ksımı da normal saç örgüsü tekniği ile örün.
👧 İki örgü de tamamlandıktan sonra örgü aralarını gevşeterek açın.
👧 Daha sonra alttan yukarı doğru döndürerek (kurdeleden gül yapar gibi) bir örgü topuz elde edin.
👧 Diğer örgüye de aynı işlemi uygulayarak iki örgü topuzunu birleştirin.
👧 Yanda kalan saç tutamlarını da normal saç örügü tekniğiyle ördükten sonra elde edilen kalın örgü topuzla birleştirin. Ve asi örgülü topuz modeliniz hazır.

Çerçeveli Örgülü Topuz Modeli
pratik-sac-modelleri
Yine saç örgüsü tekniklerini kullanarak yapabileceğiniz bir pratik özel gün saç modeli... Çerçeveli örgü topuzu modeli yapılışı ise şöyle:

👧 Saçlarınızı sağ sol ve arka olmak üzere eşit üç parçaya ayırın.
👧 Yan tarafa ayrılan tutamları saç örgüsü tekniği ile örün.
👧 Örülen saçların ucunu lastik toka yardımıyla sabitleyin.
👧 Saçlarınızın arka kısmında kalan tutamı gevşek bir şekilde, tıpkı resimdeki gibi lastik toka ile bağlayın.
👧 Gevşekçe bıraktığınız saç tutamını içe doğru rulo şeklinde sarın.
👧 Rulo ensenize kadar geldiğinde önce yan taraftaki örgülerden birini ardından da diğerini tel toka ile üzerine tutturarak sabitleyin.

Helen Örgülü Topuz Modeli
pratik-sac-modelleri
Mitolojik konuları anlatan birçok filmde tanrıçaların saç modelini mutlaka görmüşsünüzdür. Genelde hepsi aynı saç modeliyle ekranlardadır. İşte şimdi size yapılışını anlatacağımız bu pratik saç modeli de ismini buradan alıyor: Helen Örgülü Saç Modeli. Özel günlerde, davetlerde, düğünlerde bir tanrıça olacak, bütün gözleri üzerinizde toplayabileceksiniz. Peki bu pratik saç modeli nasıl yapılır? İşte cevabı:

👧 Bu modeli yapabilmek için saç örgüsü tekniğini saçı ayırmadan yapmak gerek. Yani yan kısımlarını örerek aşağı kadar iniyoruz; fakat sol ve sağ kısım ağırlıklı olarak...
👧 Örülen iki ucu ensede toplanacak şekilde birleştirdikten sonra helen örgülü saç modeli artık hazır. Çok hızlı bir şekilde yapabileceğiniz bu saç modeliyle düğünlere, davetlere pratik bir şekilde hazırlanabilmeniz mümkün.

Dolgulu At Kuyruğu Modeli
pratik-sac-modelleri
Pratik ve birkaç adımda uygulayabileceğiniz bir diğer saç modeli de dolgulu (hacimli) at kuyruğu modeli. Bu model örgülü saç modellerinden farklı olarak saçların daha dolgulu ve hacimli görünmesini sağlıyor. Yani bizim daha çok düğün davetleri için önerebileceğimiz pratik saç modellerinden biri... Bu kolayca yapabileceğiniz saç modelinin yapılışı ise şöyle:

👧 Öncelikle saçların dolgun ve dalgalı olabilmesi için saçlarınıza maşa yapın.
👧 Maşa yapılan saçlarınızı kuaför yapaylığından kurtarmak adına parmklarınızla aralarını açarak naturel bir görünüm elde edin.
👧 Saçınızın ön kısımlarına biraz krepe uygulayın ve tarak yardımıyla ayırın.
👧 Saçınızın bu kısmını saçınızın yan kısmından dökülecek şekilde serbest bıraktıktan sonra arkasını at kuyruğu saç modeli uygulayarak tel toka yardımıyla tutturun. Ve artık oldukça doğal bir görünüme sahip at kuyruğu saç modeliniz artık hazır.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Güzel Tasarımlar