SON YAZILAR:

İlginç Tasarımlar

Saç

Kıyafet

11 Kasım 2016 Cuma

Prizden Mumluk Yapımı

Üçlü Prizden Mumluk Yapılışı
Birçoğunuzun kendin yap işleri çok sevdiğini biliyorum. Hele bir de bu işler çok fazla maliyeti olmayan, evde bulunan nesnelerle tasarlanabilecek şeylerse mutluluğumuz iki kat artıyor.

Evde bulunan nesnelerle ya da eski eşyalarla yapılan güzel ve ilginç tasarımlar hem israfı önlüyor hem de kendi tasarımlarımız olması hasebiyle o nesneye bir değer katıyor. Ayrıca atıl veya çöp olarak değerlendirilen birçok eşya kullanışlı hale getirilerek ekonomik anlamda da evimize katkı sağlıyor.

El yapımı eşyalar aynı zamanda eğlenceli bir uğraş olduğu için psikolojik faydasını da yapana atmamak gerek. Hem bu eşyayı ortaya çıkarırkenki süreçte zihnimizi tel bir noktaya odaklamış oluyoruz hem de kafamızı meşgul eden saçma düşüncelerden de uzaklaşmış oluyoruz. Yani evde yapılan bu güzel tasarımlar aynı zaman da bir terapi yöntemi...
Şimdi lafı daha fazla uzatmadan bozuk bir prizi (örneğin üçlü priz, beşli priz...) kullanarak nasıl şık bir mumluk tasarlayabileceğinizi anlatalım.

Üçlü Prizden Mumluk Yapılışı

Bozulmuş üçlü prizden mumluk yapabilmek için ihtiyacımız olan şeyler aslında yalnızca size kalmış. Çünkü işin neredeyse tamamı üçlü prizimizi süslemekten geçiyor. Ama genel olarak bir yapıştırıcıya ihtiyacımız olacak.

Üçlü Prizden Mumluk Yapılışı

Öncelikle bozuk olan üçlü prizin videlarını tornavida yardımıyla söküyor ve iç kısmını (kabloları ve elektronik aksamını) çıkarıyoruz.

Üçlü Prizden Mumluk Yapılışı

Ardından tekrar vidalarını takıp eski haline getiriyoruz. İşte bu kadar! Üçlü prizden mumluk yapılışı işte bu kadar kolay... :)

Üçlü Prizden Mumluk Yapılışı

Artık bundan sonrası size kalmış. İsterseniz prizinizi keçelerle, kurdelelerle süsleyebilir, dilerseniz boyayarak farklı tasarımlar elde edebilirsiniz. Her şey sizin hayal gücünüze bağlı. Eğer sizin de evinizde bozuk bir üçlü priz varsa bu üçlü prizi mumluk yapımında değerlendirebilirsiniz.

Üçlü Prizden Mumluk Yapılışı

Kolay gelsin. :)

GÜZEL TASARIMLAR YOUTUBE KANALI'na abone olarak tasarım videolarımızdan haberdar olabilirsiniz.


Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Güzel Tasarımlar