SON YAZILAR:

İlginç Tasarımlar

Saç

Kıyafet

15 Kasım 2016 Salı

Şampuan Kutusundan Çocuklar İçin Şirin Kalemlikler Yapımı

Şampuan Kutusundan Kalemlik YapımıSanılanın aksine çocuklar satın alınan bir üründen ziyade el yapımı tasarımları daha çok severler. Hele ki bu güzel tasarımlar kendi ellerinden çıkmışsa...

Bu yazımızda nasıl yapılacağını anlatacağımız bu ilginç tasarımı siz de çocuklarınızla, yeğenlerinizle yapabilir, birlikte hoşça vakit geçirebilirsiniz. Üstelik bu kolay ve ilginç tasarımı çok ucuz maliyetle ortaya çıkaracaksınız. Tasarımımız, şampuan kutusundan yapılan el yapımı şirin bir kalemlik.

Hem geri dönüşüm sağlayan hem de ev bütçesine katkı sağlayan ve evde yapılabilecek boş şampuan kutusundan kalemlik tasarımı, faydalı olmasının ve maddi açıdan yarar sağlamasının yanı sıra, tasarım itibariyle de göze hoş gelen ve görenlerin çok seveceği türden güzel bir tasarım.
Bu kolay ve ilginç tasarımı bir kez yaptıktan sonra bu işi hobi haline getirecek ve bütün boşalan şampuan kutularından birer kalemlik yapmak isteyeceksiniz. :) Yaptığınız bu şampuan kutusundan kalemlikleri çevrenizdeki çocuklara hediye ederek onları sevindirebilirsiniz. Zira bir çocuk gülümsemesi paha biçilemezdir.

Kolay ve ilginç tasarımların yapılışları listesinin ilk sıralarında yer alacak şampuan kutusundan yapılmış kalemlikleri hayal gücünüzün erişebildiği her şekilde süsleyebilir, tasarlayabilirsiniz.

Kendin yap kategorisine ilgi duyan kişilerin çok seveceği bu kolay ve ilginç tasarımın yapılışı için ihtiyacımız olan malzemeler şunlar:

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

🎯 Boş şampuan kutusu
🎯 Makas
🎯 Maket bıçağı
🎯 Çift taraflı bant
🎯 Yapıştırıcı
🎯 Süslemek için, kağıt, kumaş ya da hayal gücünüze bağlı olarak herhangi bir şey 😊

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Öncelikle şampuan kutumuzun kullanacağımız alt kısmını önce maket bıçağı daha sonra makas yardımıyla kesiyoruz.

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Kalan üst parçadan ise iki adet kol şekli çıkarıyoruz ve bunları yapıştırıcı ile alt kısmına yapıştırıyoruz.

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Kağıttan ya da kumaştan hazırladığımız göz ve ağız şekillerini yine yapıştırıcı vasıtasıyla yapıştırıyoruz.

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

Arka kısmına çift taraflı bant yapıştırıyoruz.

Şampuan Kutusundan Kalemlik Yapımı

İşte bu kadar! Şampuan kutusundan yaptığımız kalemlikleri çocuklarımızın çalışma masalarının olduğu davara yapıştırabiliriz artık. Şampuan kutusundan yapılan kalemliklerine renk renk kalemlerini, boyalarını koyarak düzenli ve mutlu bir şekilde ders çalışabilir, resim yapabilirler.


GÜZEL TASARIMLAR YOUTUBE KANALI'na ücretsiz abone olarak tasarım videolarımızdan haberdar olabilirsiniz.


Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Güzel Tasarımlar