SON YAZILAR:

İlginç Tasarımlar

Saç

Kıyafet

7 Ekim 2017 Cumartesi

Birbirinden İlginç 13 Salata Tasarımı

Yemeklerimizin en güzel tamamlayıcısı ve olmazsa olmazıdır salatalar. Salata tabakları kimi zaman pratik bir biçimde hazırlanıp yalnızca damak tadına özgü şekilde hazırlanıyorken kimi zaman da göze hitap eden şık bir tasarıma sahip olabiliyorlar.

Bazı salata tasarımlarını yapabilmek için yalnızca salata malzemesi yeterli olurken bazılarında ek araç ve gereçlere ihtiyacımız olabiliyor. Bunları da birçok mağaza ve marketten bulabilmek mümkün.

Tüm bunlara sahip olduktan sonra geriye tek bir şey kalıyor: HAYAL GÜCÜ! :)

"Kolay ve göze hitap eden salata tabakları nasıl hazırlanır?" sorusuna verilebilecek en güzel cevap sanırım bu: Hayal Gücü... Hayal gücünüzle salata tabaklarında harikalar yaratmanız mümkün. Yemeğe gelen misafirlerinizi alelacele hazırlanmış bir salatayla karşılamak yerine birkaç ufak dokunuşla özenli ve görsel bir salata tabağıyla karşılamanız, hem misafirlerinizi hoşnut edecek hem de yemeğinizin ne kadar özenle hazırlandığını hissettirecektir onlara...

Salata tabağı tasarımları basit olabildiği gibi çok komplike şekilde de hazırlanabiliyor. Birazdan sizler için listelediğimiz bu birbirinden ilginç ve göze hitap eden farklı salata tasarımlarını gördüğünüzde iştahınız kabaracak ve hemen denemek için mutfağa koşacaksınız. Çünkü bu tasarımlar sizlerin de evinizde kolayca yapabileceğiniz kolay ve ve pratik tasarımlar :)

İşte birbirinden ilginç 13 farklı ve ilginç salata tasarımları

İlk salata tasarımımız biraz güllacı andırıyor, sizce de öyle değil mi? İnsan şunu yerken tonla kalori alacağını sanır. Ancak kalorisi düşük şahane bir salata tasarımı. Kilo vermek isteyenler bu tarz salata tasarımları yaparak önce gözlerini doyururlar sonra büyük bir afiyetle kendi salata tasarımlarını yerler. :)
ilginc, guzel, salata, tasarimlari

Bu ilginç salata tasarımını yapmak için bir bıçak ve her evde mevcut olan salata malzemeleri yeterli olacaktır. Şekil itibariyle beyti sarmayı andırdığı da bir gerçek... :)

ilginc, guzel, salata, tasarimlari

Ve yine görünüşü itibariyle gözlere şenlik veren bir salata tabağı... Bu güzel tasarımı yapmak oldukça kolay ve pratik.

ilginc, guzel, salata, tasarimlari

Sırada harikulade bir salata tasarımı var. Bu salata tasarımını yapmak biraz zahmetli olsa da yemeklerinizin ortasında şu görüntüye sahip bir salata tabağının duruyor olması oldukça güzel olmaz mı?

ilginc, guzel, salata, tasarimlari

Kolay ve pratik şekilde hazırlayabileceğiniz güzel bir salata tabağı konsepti daha... Yine evinizde bulunan malzemelerle ve birkaç ufak dokunuşla yapabileceğiniz bir salata tabağı...

ilginc, guzel, salata, tasarimlari

Bir salatanın içine patlıcan konur mu pek emin değilim ama görsel açıdan harika bir salata tabağı olduğu bir gerçek...

ilginc, guzel, salata, tasarimlari

Salata malzemelerinden tavuskuşu yapmak? Yine alkışı hak eden bir salata tasarımı çalışması...

ilginc, guzel, salata, tasarimlari

Basitçe hazırlanmış ancak göze hitap eden spiral bir salata tabağı örneği...

ilginc, guzel, salata, tasarimlari

Ve daha komplike şekilde hazırlanmış 5 farklı salata tabağı konsepti...

ilginc, guzel, salata, tasarimlari

Kolay gelsin ve afiyet olsun... :)
Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Güzel Tasarımlar