SON YAZILAR:

İlginç Tasarımlar

Saç

Kıyafet

6 Ocak 2019 Pazar

Mutfak Dolabı ve Mutfak Fayansı Yenileme, Boyama

cadence, boyama, mutfak, yenileme
Mutfağınızdan sıkıldınız mı? Mutfak dolaplarınız eski mi? Mutfağınız yenilemek için yeterince maddi imkânınız bulunmuyor mu? Hiiçç endişelenmeyin!

Mutfak dolaplarından tutun da mutfak fayanslarına kadar mutfağınızı baştan yaratmak için sizlere uygun fiyatlı mutfak yenileme işleminden bahsedeceğiz.

Hanımlar zamanın büyük çoğunluğunu mutfakta geçiriyor. Zaman zaman kullandıkları eşyaları değiştirerek mutfaklarına yenilik katmaya çalışıyorlar ancak sadece tencere, tava değişimi yenilik akımı için yeterli olmuyor.


Günlerinin çoğunu mutfakta geçiren hanımlar bir süre sonra mutfak duvar boyasından, mutfak dolap renginden hatta mutfak fayans renginden bile sıkılıyor. Hele ki mutfak dolabı eski görünümlü ise..

Mutfak duvar boyasından sıkılan bu hanımlar mutfak duvarını boyatarak yenilik yaratmaya çalışıyorlar. Ama ne yazık ki bu da yeterli bir çözüm olmuyor. Hele ki mutfak dolap tarzı eski ve mutfak duvarlarında fayans varsa yenilik şart oluyor.

Evet hanımlar! Bu can sıkıcı durumlar için harika bir yöntem sizleri bekliyor. Hatta bahsedeceğimiz yöntem bazı hanımlar için hobi haline bile gelebilir.

Çok fazla paralar harcayarak mutfak yenileme harekatına son!! Biraz da kocalarımızın bütçesini düşünelim değil mi?:) Eski görünüme sahip mutfak dolaplarınızı , kirlenmiş mutfak fayanslarınızı yenilemeye hazır mısınız?

Uygun fiyatlar ile hem mutfağınız yenilenecek hem de çok eğleneceksiniz.

Biliyorsunuz ki mutfak dolabını kırdırıp yerine yenisini yaptırmak oldukça zahmetli ve pahalı bir mutfak yenileme işlemi. Eğer mutfak dolaplarınız eski ama sağlamsa, kırdırma işlemi ile uğraşmadan mutfak dolabı boyama işlemi ile mutfakta yenilik hareketinden bahsedeceğim.

Mutfak dolabı renginiz koyu mu? Baktığınızda içiniz mi kararıyor? Bu koyu renk nasıl açık bir renk ile boyanabilir ki? Mutfak dolabı boyandıktan sonra boya olduğu anlaşılır mı? Merak etmeyin hanımlar! Kafanızdaki tüm sorulara yazımızda cevap verip içinizi rahatlatacağız.

Eskiden müteahhitler mutfakları yaparken özelikle mutfak dolap mobilyalarını koyu renkli tercih etmişler. Oysa ki daha açık kullanılan tonlar mutfağınızı olduğundan geniş göstermektedir. Günümüzde ise daha ferah, daha iç açıcı renkler tercih edilmektedir. Bu arada hiç endişeniz olmasın mutfak dolabı boyama işlemi ile dolapların boyanmış olduğu kesinlikle anlaşılmamakta yeniden mutfak dolabı yaptırılmış gibi orijinal ve yepyeni görünmektedir. Bahsettiğimiz gibi mutfak dolabı yenilemek oldukça pahalı bir işlem olduğu için sağlam mutfak dolabı boyama işlemi ile daha uygun fiyatlarla hem mutfağınız yenilenecek hem bütçeniz zorlanmayacak.

Hanımlar! Sadece mutfak dolabı boyayarak mutfak yenileme işlemi ile yetinmeyeceğiz. Mutfağınızın sararmış, yıllanmış her karesini baştan yaratacağız.

Mutfağınızın duvarları fayanslarla kaplı ve sararmış durumda mı? Artık fayans silmekten yorulmadınız mı? Mutfak fayans boyama işlemi ile mutfak fayanslarınız yepyeni bir görünüm kazanacak. Üstelik tertemiz olacak. Sadece mutfak dolabı ve mutfak fayansı boyamanın yanı sıra sararmış mutfağınızdaki kabloları, mutfak tezgahını aklınıza gelebilecek bütün mutfak eşyalarını gönül rahatlığı ile boyayıp yenilemeye hazır mıyız?

Çok düşük fiyatlarla mutfak dolabı yenileme ve mutfak fayans boyama işlemlerinin püf noktalarını paylaşıyorum.

cadence, boyama, mutfak, yenileme
Öncelikle mutfak dolapları için (mutfak fayansları için de kullanılıyor) su bazlı mobilya boyası almanız gerekmektedir. Markası çok önemli olmamakla birlikte uygun fiyatlı olmasından ve mutfak dolap çokluğuna göre 1 veya 2 kutu da işlemin tamamlanmasından dolayı genel olarak hanımlar tarafından Cadence Su Bazlı Mobilya Boyası tercih ediliyor.

cadence, boyama, mutfak, yenileme
Cadence mobilya boyası fiyatları çok uygun olduğundan dolayı ve kokusuz olmasından dolayı tercih sebebi olabilir. Mutfak dolabı boyası rengine karar verip boyayı aldıktan sonra birde mutfak dolaplarımız (mutfak fayansımız) için vernik almamız gerekiyor. Bu verniği mutfak dolabı ve mutfak fayansı boyandıktan sonra pürüzsüz görünüm ve parlaklık için kullanacağız. Vernik seçimiz için de sizlere yardımcı olmak isteriz. Cadence Ultimate Sır Vernik rahatlıkla tercih edilebilir. Çünkü Cadence Ultimate Sır Vernik, hem mutfak dolaplarına hem de mutfak fayanslarına uygulanabiliyor. Ayrıca Cadence Ultimate Sır Vernik su itme özelliği ile çizilmelere karşı ultra koruma sağlıyor.  Mutfak dolap boyası ve mutfak dolap (mutfak fayans) verniği alındıktan sonra bir tane rulo fırça ve bir tane de ince fırça almamız gerekiyor. İnce fırça, rulo fırçanın ulaşamadığı kıyı köşe için küçük dokunuşlarda sizlere yardımcı olacak.

cadence, boyama, mutfak, yenileme
Malzemelerimizi aldıktan sonra boyamızı kaba boşaltıyoruz ve rulo fırçaya iyice yediriyoruz. Boyanın rulo fırçaya iyice yedirilmesi olayın püf noktalarından birisi. İlk kat boyayı sürdükten sonra mutfak dolabında ya da mutfak fayansında pütürler ve baloncuklar olması sizi endişelendirmesin. Diğer katlarda bu izlerden eser kalmayacak. Mutfak dolabı boyama işleminde ve mutfak fayansı boyama işleminde katlar arası bekleme süresi 24 saattir. Yani ilk katı (astar) attıktan 24 saat sonra ikinci kat için boyamaya başlayabilirsiniz. Cadence Su Bazlı Mobilya Boyası çabuk kuruyan ve kokusuz bir boyadır. Boyanız çabuk kurusa bile 24 saat beklemek çok önemlidir. Rulonuzu bastırmadan mutfak dolaplarını ve mutfak fayanslarını boyuyoruz.

cadence, boyama, mutfak, yenileme
Rulonun erişemediği mutfak dolabı aralarını ve mutfak fayansı aralarını fırça yardımıyla boyayabilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi boya ile geçtiğiniz yerin üzerinden tekrar tekrar geçmemeye özen gösterin. İlk kat astarını attıktan sonra ikinci kat için mutfak dolabı boyama işleminde 24 saat, mutfak fayans boyama işleminde 3 gün, mutfak yer fayans boyama işleminde ise 5 gün beklememiz gerekmektedir. Boyalar arası katlar da koyu renkler için 4 kat, açık renkler için 2 veya 3 kat boya yeterlidir.

cadence, boyama, mutfak, yenileme
Mutfak dolabı ve mutfak fayansı boyama işlemleri tamamlandıktan sonra rulo ve fırçamızı güzelce yıkayıp vernik işlemine geçebiliriz. Boyaya nazaran verniği daha yoğun kullanmamız gerekmektedir. Vernik işleminden sonra 24 saat bekliyoruz ve yenilenen mutfak dolabı ve mutfak fayansı görüntünüze siz bile inanamayacaksınız. Yenilenen mutfak dolabı ve mutfak fayanslarınız tüm misafirlerinizi mutfağınıza hayran bırakacak. Örnek olması adına öncesi ve sonrası şeklinde hazırladığımız birkaç görseli sizlerle paylaşıyoruz. Haydi hanımlar yenilik zamanı!!

cadence, boyama, mutfak, yenileme

cadence, boyama, mutfak, yenileme


Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Güzel Tasarımlar