SON YAZILAR:

İlginç Tasarımlar

Saç

Kıyafet

18 Şubat 2019 Pazartesi

AMİGURUMİ ÖRGÜ OYUNCAK MODELLERİ – AMİGURUMİ KUZU TARİFİ (ANLATIMLI)


AMİGURUMİ ÖRGÜ OYUNCAK MODELLERİ – AMİGURUMİ KUZU TARİFİ (ANLATIMLI)

amigurumi, orgu, kuzu, oyuncak
Kış soğuklarının kendini hala hissettirmeye devam ettiği şu günlerde evde canımız oldukça sıkılmıyor değil. Dışarı çıkıp gezsek deseniz havalar dondurucu derecede soğuk, alışveriş merkezlerine gidelim deseniz fiyat artışlarından dolayı bir ürün beğenip almaktan korkar olduk. Tüm bunlardan dolayı bu soğuklarda yapılabilecek en güzel şey çayınızı, kahvenizi almak ve birbirinden renkli, yumuşacık yünlerle sevdiklerinize ve kendinize örgü örmek olur :)


Bahsettiğimiz gibi kış soğuklarını evde en güzel şekilde değerlendirebileceğimiz harika bir örgü modelden bahsedeceğim. Birçok arkadaşımın çocuğunda görüp hatta çocukların ellerinden düşürmediği ve benim de çok beğendiğim bir örgü oyuncak modelini anlatacağım. Amigurumi  örgü oyuncak modelleri olarak adlandırılan bu örgü oyuncak tarzının ne anlama geldiği ile başlayabiliriz.

Amigurumi geleneksel  Japon sanatıdır. Ami; tığ ve şiş ile yapılmış, nuigurumi ise; içi doldurulmuş oyuncak demektedir. Amigurumi tığla veya şişle örerek yapılan oyuncaklara denir. Amigurumi oyuncak yapımı zor görünse de detaylı anlatım ile çok zor olmaktan çıkıyor ve çok vaktinizi de almıyor. Amigurumi olarak; oyuncak bebekler, kedi, köpek, kuş, kuzu, çizgi film kahramanları ve daha birçok şey örebilirsiniz. Amigurumi yapmak için tuhafiyelerden rahatlıkla bulabileceğiniz birkaç malzeme yeterli olacaktır. Amigurumi örgü oyuncak yapımı işinde kendinizi geliştirip bu işten para kazanabileceğinizi biliyor musunuz?

amigurumi, orgu, kuzu, oyuncak
Bahsettiğimiz gibi amigurumi örgü oyuncak ile çeşit çeşit oyuncaklar yapabilirsiniz. Ancak biz sizlere bu yazımızda amigurumi kuzu nasıl yapılır bunu anlatacağız. Amigurumi örgü oyuncak modellerinden en çok beğendiğim amigurumi örgü kuzu modeli oldu. Bir çok amigurumi oyuncak modeline göre en şirin olan oyuncağın kuzu olduğunu düşünüyorum. Çeşit çeşit amigurumi örgü oyuncak modellerini çevremde bulunan çocuklara gösterdiğimde özellikle amigurumi kuzu oyuncak modelini tercih ettiklerini gözlemledim. Bu nedenle sizlere öncelikle amigurumi  örgü kuzu nasıl yapılır anlatmaya karar verdim.

Artık çocuklarımıza plastik ve sağlıksız oyuncaklar hediye etmek yerine amigurumi örgü oyuncak ile onları mutlu edebiliriz. Arkadaşlarınızın çocuklarına, yeğenlerinize, akrabalarınızın bebeklerine tüm tanıdıklarınıza hediye edebileceğiniz amigurumi örgü oyuncak, doğum günü hediyelerinin en gözdesi olacak türden. El emeği göz nuru bir hediye çok yüksek tutarlar ile satın aldığınız bir oyuncaktan eminim daha değerli olacaktır.

Amigurumi örgü oyuncak modellerinden amigurumi örgü kuzu yapımı için anlatımımıza başlayalım.

Amigurumi örgü kuzu oyuncak modeli için öncelikle almanız gereken malzemeleri sıralayalım:

amigurumi, orgu, kuzu, oyuncak
Amigurumi örgü oyuncak modellerinde hangi ip kullanılır, kaç numara tığ ile örülür sorularınıza cevap verelim.

amigurumi, orgu, kuzu, oyuncak


Amigurumi örgü oyuncak kuzu modelinde kafa yapımı nasıl olur sorusuna cevap verelim.

amigurumi, orgu, kuzu, oyuncak
Şimdi sıra Amigurumi örgü oyuncak kuzu modelinde gövde yapımı nasıl olur?

amigurumi, orgu, kuzu, oyuncak

Amigurumi örgü oyuncak kuzu modelinde bacak yapımı nasıl olur? Haydi görelim :)

amigurumi, orgu, kuzu, oyuncak

Amigurumi örgü oyuncak kuzu modelinde kollar nasıl yapılır?

amigurumi, orgu, kuzu, oyuncak

Son olarak gelelim Amigurumi örgü oyuncak kuzu modelinde kuyruk nasıl yapılır sorusuna,

amigurumi, orgu, kuzu, oyuncak

Amigurumi örgü oyuncak kuzu modelinde yapım işlemini aşama aşama anlattık. Tüm parçaları edindikten sonra parçaları birleştirdiğinizde amigurumi örgü kuzumuz hazır:)

Ellerinize sağlık :)

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Güzel Tasarımlar