SON YAZILAR:

İlginç Tasarımlar

Saç

Kıyafet

13 Mart 2019 Çarşamba

Amigurumi Diş Kaşıyıcı Modelleri - Amigurumi El Örgüsü Diş Kaşıyıcı

AMİGURUMİ DİŞ KAŞIYICI MODELLERİ - AMİGURUMİ EL ÖRGÜSÜ DİŞ KAŞIYICI

amigurumi, orgu, dis, kasiyici
Ağız ve diş sağlığı yediden yetmişe herkesin hassasiyet göstermesi gereken çok önemli bir konudur. Organlarımızın sağlıklı çalışabilmesi sağlıklı dişlere sahip olmamıza bağlıdır. Ağızda ve dişlerde biriken bakteri ve enfeksiyon vücudun tüm savunma sistemini etkiler. Ağız ve diş sağlımızı çocukluk yıllarımızda edindiğimiz alışkanlıklar sayesinde koruruz. Çocuğumuzun diş çıkarma döneminden itibaren sağlıklı dişlere sahip olması için anne ve baba olarak üzerimize çok büyük görevler düşürüyor. Özellikle diş çıkarma döneminde çocuğumuzun kullandığı diş kaşıyıcı olarak kullanılan eşyalar ne kadar sağlıklı? İşte bu yazımızda çocuklarımızın diş çıkarırken kullanılan diş kaşıyıcı oyuncaklar hakkında bilgiler vereceğiz.


Dişlerin gelişimi sırasında yapı ve diziliş bozuklukları meydana gelir. Bebeklerin diş çıkarma döneminden itibaren devam eden gelişim süreçlerinde sağlıklı diş yapısına sahip olmak için bu süreci çok dikkatli atlatmanız gerekmektedir. Diş kaşınma probleminin baş gösterdiği dönemde bebeklerin davranışları, diş kaşıma eşyaları ve ağızlarına aldıkları her objenin temiz ve hijyenik olması önemlidir. Peki bebekler için diş kaşıma halkası seçimini nasıl yapılır? Diş kaşıma halkası için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Aklınızdan geçen bu tür sorulara yazımızın devamında yer vereceğiz.

Bebeklerin en önemli ve en sıkıntılı dönemlerinden biri diş çıkarma süreçleridir. Bu süreç çok doğal olmasının yanında aşırı sancılı ve sıkıntılı bir dönemdir. Diş çıkarma döneminde bebeğimizin dişlerinin kaşıntısı onları oldukça huysuzlandırır. Huysuzluk ve diğer belirtilerinin yanında kaşınan dişlere çare bulmak için elini ağzına götürme veya etrafta olan sert cisimleri ısırma gibi hareketlilikler de ortaya çıkar. Bu da bebeğimizin etraftaki her eşyadan enfeksiyon kapabileceği anlamını taşır. Anne ve babaların bu süreçte çok dikkatli olmaları gerekir.

Uzun zamandır takip ettiğim ve arkadaşlarıma da önerdiğim hem organik hem sağlıklı diş kaşıyıcı oyuncak modeli olan amigurumi diş kaşıyıcı hakkında sizlere de bahsetmek istiyorum. Daha önceki yazılarımızda amigurumi örgü oyuncak modellerinden bahsetmiştik. Bu yazımızda bebekler için amigurumi diş kaşıyıcı halka objesinden bahsedeceğiz. Amigurumi diş kaşıyıcı modelleri ile bebeklerin diş çıkarma dönemlerinde onlara yardım etme keyfinin yanında sağlıklı ve organik olmalarından dolayı anne ve babalar için diş kaşıyıcı eşya tercih listesinin başında yer alıyor.

amigurumi, orgu, dis, kasiyici
Diş çıkarma döneminde bebeklerin diş kaşıntılarına çözüm arayışları ellerine geçen her nesnenin ağızlarıyla temas etmesiyle son bulur. Bu nedenle tercih konusu olan diş kaşıyıcı modelleri bebeklerimizin sağlıkları açısından oldukça önem arz ediyor. Bu nedenle diş kaşıyıcı için doğal ipler ve ahşap objeler kullanılması gerekir. Diş kaşıyıcı ürünler çocukların ağzı ile doğrudan temas edeceği için temizliği kolay, doğal, bakteri üretmeyen ve %100 pamuk ipler kullanılarak hazırlanmış olması gerekir. En sağlıklı diş kaşıyıcı objeleri için el yapımı amigurumi diş kaşıyıcı modelleri önerilmektedir.

amigurumi, orgu, dis, kasiyici
Çocuklarımız için sağlıklı ve organik amigurumi örgü diş kaşıyıcı modelleri için kullanılan malzemeleri tuhafiyelerden, hobi marketlerden ve netten kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Diş kaşıyıcı için ahşap halka tercih edilmesinin en önemli sebebi bakteri üretmemesidir. Ahşap halkaları amigurumi ile süsleyip yapacağınız amigurumi örgü ahşap diş kaşıyıcı ile bebeklerinizin ilgisini çekecek ve onları çok mutlu edeceksiniz. Üstelik ahşap halkalar oldukça kolay temizlenebilme özelliği ile de tercih sebebidir. Ahşap halkayı sulandırılmış elma sirkesinde birkaç dakika beklettikten sonra durulamanız ve kurulamanız yeterli olacaktır. Doğal cilası için zeytinyağı ile ovalayıp bebeğinize gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.

amigurumi, orgu, dis, kasiyici
Çeşitli amigurumi diş kaşıyıcı modelleri mevcuttur. Tamamen zevkinize kalmış seçimler ile çeşitli amigurumi örgü diş kaşıyıcı modelleri yapabilirsiniz. Amigurumi tavşan diş kaşıyıcı ile bebeklerimizin ilgisini çekebilir organik ve sağlıklı olması ile içinizi rahatlatabilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak amigurumi aslan diş kaşıyıcı ile ormanlar kralı aslanı çocuklarınıza sevimli halde tanıtabilirsiniz:) amigurumi örgü modelleri ile ahşap diş kaşıyıcı için daha bir çok hayvan figürü tercih edebilirsiniz.

Amigurumi diş kaşıyıcı modelleri ile sadece kendi çocuğunuz değil başka çocukları da mutlu edebilirsiniz. Aklınızda sürekli yer edinen bir sorunun da muhteşem bir çözümü olarak amigurumi örgü diş kaşıyıcı tercih edilebilir. Hemen hemen herkesin bebek görme hediyesi ne alınır? Sorusunu günlerce düşündüğü oluyordur. Diş çıkarma döneminde olsun olmasın bütün bebeklerin en temel ihtiyacı olan diş kaşıyıcılar hediye olarak güzel bir seçim olmanın yanı sıra organik ve bakteri üretmeyen ipler ile yapılmasından dolayı bir anneye hediye edilebilecek en sağlıklı eşya kategorisine giriyor. Bebek görme hediyesi olarak en üst sırada tercih edebileceğiniz amigurumi diş kaşıyıcı modelleri için hazırladığımız görsellere göz atmanızı tavsiye ederiz:)

amigurumi, orgu, dis, kasiyici

amigurumi, orgu, dis, kasiyici
amigurumi, orgu, dis, kasiyici


Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Güzel Tasarımlar