SON YAZILAR:

İlginç Tasarımlar

Saç

Kıyafet

15 Nisan 2019 Pazartesi

Teneke Kutuları Değerlendirme – Bitmiş Konserve Kutularını Değerlendirme

TENEKE KUTULARI DEĞERLENDİRME – BİTMİŞ KONSERVE KUTULARINI DEĞERLENDİRME

konserve, teneke, kutu, degerlendirme
Kış aylarında veya yaz aylarında buzdolabımızdan eksik olmayan konserve kutularını işimiz bittiği zaman çöpe mi atıyoruz? Özellikle çalışan bayanların en pratik yemek yapma tercihi olan konserve kutu sebzeler evimizden hiç eksik olmaz. Sadece konserve kutu sebzeler mi dersiniz? Salça kutuları, ton balığı kutuları, garnitür ve turşu kutuları bittiği zaman içi boş kalan teneke kutularını ne yapıyorsunuz? İşte bu teneke kutuları geri dönüşüm ile değerlendirmek istemez misiniz?


Hemen hemen herkesin evinde farkında bile olmadan kullandığı teneke kutular insanların ne zaman dikkatini çekecek dersiniz? Evimizde bulunan ve sıklıkla kullandığımız bu teneke kutulardan eşya yapmak hem keyif verici hem de çok eğlenceli bir geri dönüşüm projesi olacak. Peki evimizde bulunan bu konserve kutular nasıl değerlendirilir? Dediğinizi duyar gibiyim. Hiç meraklanmayın hanımlar! Biz sizler için teneke kutu değerlendirme yöntemleri konusunu detaylı olarak araştırdık ve sizlere muhteşem görseller hazırladık.

konserve, teneke, kutu, degerlendirme
Yaz sıcaklarının kendini hafiften hissettirmeye başlamasıyla evlerde bir bahar havası esmeye başladı. İlkbaharın habercisi olan çiçekler evimizin her köşesini almaya hazır durumda. Mis gibi kokuları rengârenk görünüşleri ile evimizin havasını değiştiren bu arkadaşlar için harika saksılar yapmak istemez misiniz? Evet balkonlarımız, bahçemiz hatta evimizin en güzel köşelerini konserve kutulardan saksı yapma fikri ile güzelleştirmek bizim elimizde. Ufak dekoratif dokunuşlar ile harika renklerde teneke kutu saksı yapımı oldukça keyifli bir iş. Üstelik ekstra maliyetler içermeden ve sizleri de yormadan kolayca birkaç renkli boya ile hayal gücünüzü de azıcık zorlayarak oluşturacağınız konserve kutusundan saksı yapımı geridönüşüm yöntemleri arasında en popüler olanlardandır.

konserve, teneke, kutu, degerlendirme
Havaların ısınmasıyla duyulmaya başlayan cıvıl cıvıl kuş sesleri doğanın havasına ritim tutuyor desek yeridir. İlkbaharın habercisi kuşlar için balkonlarımıza ya da bahçemizde yer alan ağaçlarımıza birer kuş yemliği asmak çok tatlış bir fikir değil mi? Kullanılmayan konserve kutularından kuş yemliği yapmak için kolları sıvamaya hazır mısınız? Birbirinden sevimli kuş yemlikleri için teneke kutuları göz zevkinize göre boyamak, şekiller vermek yeterli! Kuş dostlarımızı sevindirmenin yanı sıra rengarenk teneke kutulardan kuş yemliği yapmak bahçemize veya balkonumuza görsel anlamda dekoratif bir hava da katacaktır.

konserve, teneke, kutu, degerlendirme
Ders çalışırken ya da boya yaparken bütün kalemlerini etrafa dağıtan minikler için harika bir yöntemimiz var! Teneke kutuları değerlendirme yöntemlerinden biri de teneke kutulardan kalemlik yapma fikridir. Üstelik bu fikir çocuklarınızla birlikte yapacağınız harika bir aktivitenin de habercisi :) Çocuklarınızla birlikte teneke kutu süsleme işleminde hem eğlenecek hem  de harika vakit geçireceksiniz. Konserve kutu süsleme işlemi için ihtiyacınız olan tek malzeme desenli bantlardır. Tuhafiyelerden, kırtasiyelerden hatta kitapçılardan bile rahatlıkla edinebileceğiniz desenli bantlar sayesinde birbirinden şık ve kullanışlı konserve kutudan kalemlik yapmak artık çocuk oyuncağı :) Desenli bantlar ile süsleyebileceğiniz gibi renkli boyalar ile de teneke kutu kalemlik yapmak oldukça keyifli bir geri dönüşüm projesi.

konserve, teneke, kutu, degerlendirme
Yeni bir geri dönüşüm projesi de mutfağımız için geliyor. Mutfağımızda kaşıklığımıza sığmayan ve koyacak yer bulamadığımız tahta kaşıklar vs için harika bir yöntemimiz var. Konserve kutudan kaşıklık yapmak da oldukça kolay olacaktır. Mutfağımız için kendi zevkimize göre süsleyebileceğimiz dekoratif teneke kutulardan kaşıklık yapma fikri için ister desenli bantlar kullanın isterseniz mutfak renklerinize uygun boyamalar yapıp üzerlerine notlar yazın.Evet Hanımlar! evinizde kendi tasarımınız konserve kutulardan eşyalar yapmak için hazır mısınız?

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Güzel Tasarımlar